Güvendeyseniz o halde bizimlesiniz...

K-9 TEAM

Güvenlik görevlilerimiz, bazı alanlardaki koruma hizmetlerini özel olarak eğitilmiş köpekler yardımı ile yerine getiriyorlar.K9 taşıyıcı güvenliklerimiz ve K9 köpeklerimiz, dış devriye görevlerinde, alarm müdahale görevlerinde ve tüm yerleşimin görsel kontrolünün zor olduğu büyük mağazalar, fabrikalar veya diğer ortamlarda koruma hizmetlerinde güvenlik ekibini mükemmel şekilde destekliyor. Bazı köpeklerimiz, patlayıcı maddelerin tespiti ile ilgili özel olarak eğitim görüyor.

Köpeklerin eğitimi yurt dışında eğitim almış ve eğitmen sertifikasına sahip uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilir. Eğitmenlerimizin temel prensibi, köpeklerin psikolojilerini bozmadan ve karakter özelliklerini yıkmadan eğitilmeleridir.

1-Temel İtaat Eğitimi: Bu eğitim 6 aylık ve daha büyük köpeklere verilir. Köpek sol tarafta sahibi çekmeden takip komutu uygular. "OTUR", "YAT", "YAT-KALK", "YAT-BEKLE", "GEL" ve "HAYIR" komutlarını uygular. Bu eğitim köpeklerin ilkokulu olup öğrenebilirliklerini geliştirir. Tasma kontrolünde uygulanır.

2 - İleri İtaat Eğitimi: Köpek temel itaat eğitiminde belirtilen bütün komutları tasmasız olarak yerine getirir. 9 aydan sonraki köpeklerde uygulanır.Bu eğitim ortalama 1.5 ay sürer.

3 - Alan Koruma Eğitimi: Köpek; korunması istenen alanı, bir evin bahçesini, bir fabrika alanını, bir arabanın içini ya da garajını koruyabilir.Köpek bahçe çevresinde devriye gezer, yaklaşanlara havlar, içeri girenlere saldırır ve ısırır. Sahibinin uzaktan dur komutuyla durur. Alan koruma için köpeğin ileri itaat eğitimi almış olması gerekir.